
A történet középpontjában egy dúsgazdag amerikai, Malachi Constant áll, akinek életmódja pont olyan, mint amilyennek elképzelnénk. Egy napon azonban elveszíti a teljes vagyonát és egy titokzatos személy, Winston Niles Rumfoord, aki valaha ember volt, de a krono-szinklasztikus infundubulum (hehe...)révén most úgy közlekedik a Naprendszerben, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne, és bizonyos időközönként megtestesül a Földön, szóval ez az ember elrepíti Malachit és sok ezer más földi halandót a Marsra, hogy aztán megtámadják a Föld országait. Hogy miért? Hogy észhez térjen végre a Föld nevű bolygó lakossága... Malachinak és a többi ember többségének a Marson kitörlik a tudatát korábbi emlékeiktől. Malachi azon szerencsések közé tartozik, akik a Föld-Mars háború után életben maradnak és további küldetése a Titán nevű bolygóra vezényli. Hogy mi célból, arról győződjön meg mindenki maga :)
Nem gondoltam volna, hogy ennyire be fog jönni Vonnegut, ugyanis ez az ironikus, gunyoros humor nem a kedvenc stílusom, de ő mégis úgy tudta előadni magát, hogy az nem fájt nagyon - csak kicsit :) Nagyon tetszett a felszín alatt megbúvó filozófia, az élet sajátos értelmezése, a kritikus szemlélet, a társadalomban és a vallásban rejlő visszásságok kifigurázása. A köntös meg hát olyan, amilyen, olyan Vonnegutos eszement agymenés :)
Hogy nekem mi jött le az egészből? Az emberi birkaság, ami örök vesszőparipám. Hogy az ember nem csak a társadalmi normáknak megfelelően lehet boldog, hanem sokféleképpen és hogy nem kell mindent annyira komolyan venni... just enjoy yourselves ;-)
Nem gondolom, hogy Vonnegut lesz a kedvenc íróm, de ha olyan kedvemben leszek, biztos, hogy fogok még olvasni tőle.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése